Wydarzenia

KĄPIEL w Dźwiękach Gongu

...wkrótce nowe terminy...


Do zobaczenia.
Krzysztof
 

Misy Śpiewające

There are no translations available.

Dźwięk Mis Śpiewających wprowadza nas w stan głębokiego relaksu i jest niczym kołysanka, która uspokaja wszystkie pobudzone i napięte części Naszego umysłu, emocji oraz ciała. Bardzo często po godzinnym masażu czujemy się jak po kilku godzinnym śnie. Podczas masażu większość specjalistów nie ogranicza się do gry na misach. Grają też na piszczałkach, dzwonkach, fletach oraz śpiewają. Wszystko po to, by osoba masowana mogła się jak najbardziej zrelaksować i wyciszyć.

Historia mis himalajskich

Prawdopodobnie sięga czasów mitycznego kontynentu Atlantis i przetrwała głównie w tradycji ustnej. Wierzono, że z wykorzystaniem dźwięków płynących z mis grających, jego mieszkańcy potrafili uwalniać siły kosmiczne i nimi kierować.
Dźwięki generowane przy pomocy mis grających odgrywały istotną rolę w kultach religijnych. W buddyzmie i hinduizmie dźwięk jest częścią praktyki modlitewnej oraz jedną z metod osiągnięcia stanu oczyszczenie i samorealizacji. Z tego względu granie na misach było częścią rytuałów religijnych. Misy należą do rodziny dzwonów (czasem nazywa się je resting bells). Wywodzą się z rejonu Tybetu i łączą w sobie tradycje szamańskich rytuałów religii bon oraz medytacji buddyjskich. Swoim właścicielom służyły nie tylko do gry, ale często także jako przedmiot codziennego użytku. Ucieczka tysięcy Tybetańczyków przed chińską inwazją w 1959 przyczyniła się do rozprzestrzenienia się śpiewających mis poza granice kraju.

Misy były odlewane ze stopów nawet 7-12 różnych metali, które wpływały na jakość ich dźwięku a każdy metal reprezentował planetę naszego układu słonecznego oraz jego Achetypową jakość. Złoto - Słońce, Srebro – Księżyc, Miedź – Wenus, Żelazo – Mars, Cyna – Jowisz, Ołów – Saturn itd. W chwili obecnej większość mis wytwarza sie z Brązu Spiszowego zwanego również Dzwonowatym o różnych proporcjach oraz coraz więcej Mis dla turystów z Mosiądzu.
Największym powodzeniem cieszą się Misy Antyczne wyprodukowane jeszcze w Dymarkach (prymitywnych piecach ) , które znikneły około 90-100 lat temu. Misy te charakteryzują sie wyjątkowym dźwiękiem i mocą. W procesie obróbki misy mogą być strojone a wydawany przez nie dźwięk uzyskuje wtedy swój zasadniczy charakter. Oprócz mis himalajskich można spotkać dziś także misy japońskie, nepalskie, bengalskie, assam a także misy wytworzone ze szkła.

Jak przebiega masaż misami himalajskimi?

Klasyczny masaż misami polega na ustawieniu ich na ciele leżącej osoby i uderzaniu lub pocieraniu. Wibracje płyną przez całe ciało prowadząc do głębokiego relaksu.

Poprzez doświadczenie dźwięku mis następuje wzmocnienie naszych zdolności do samouzdrawiania, rozpuszczenie blokad oraz wzmacnianie systemu immunologicznego. Terapeuci używają masażu misami wspomagająco m.in. przy leczeniu bólu, depresji czy zaburzeń krążenia.

W masażu chodzi przede wszystkim o przywrócenie harmonii organizmu, o wprowadzenie w stan głębokiego relaksu. Wielu pacjentów zasypia w czasie masażu, inni są w stanie przypominającym płytką hipnozę.

Jakie dolegliwości można wyleczyć?

Przede wszystkim stresy, nerwice, bezsenność. Masażyści twierdzą też, że mają dobre wyniki w leczeniu migren i wspomaganiu rzucania palenia oraz leczeniu chorób kręgosłupa.
Niemal wszyscy terapeuci uważają, że masaż misami pomaga właściwie na wszystkie choroby. Podobnie jak większość specjalistów medycyny azjatyckiej wierzą, że choroby są wynikiem zaburzeń przepływu energii w organizmie. Wystarczy więc udrożnić kanały, którymi płynie energia, by pacjent znów był zdrowy i szczęśliwy. I właśnie masaż misami ma te zatkane kanały otwierać.